KEK
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Është formuar komisioni për hartimin e Projektligjit për Trepçën
Isa Mustafa

Isa Mustafa: Është formuar komisioni për hartimin e Projektligjit për Trepçën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në konferencë për shtyp ka bërë të ditur se  është formuar komisioni për hartimin e Projektligjit për Trepçën, në mënyrë që, sipas tij  të gjendet një zgjidhje më e mirë për Kosovën.  Së shpejti do të kemi informacionin për të gjitha borxhet që i ka ajo. Do të marrim informacione se si të zgjidhen problemet në mënyrën më të mirë. Kemi biseduar me profesionistë që e njohin këtë fushë dhe besoj plotësisht se do bëhet zgjidhja më e mirë për Trepçën, zgjidhja që do të jetë më e mirë për punëtorët dhe Kosovën”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...