Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Ky ishte Referendum që e rrëzoi referendumin e Albinit dhe Vjosës
Isa Mustafa

Isa Mustafa: Ky ishte Referendum që e rrëzoi referendumin e Albinit dhe Vjosës

Ish kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve vendore të 17 tetorit ka deklaruar se ky ishte Referendumi i dytë gjatë këtij viti, ose Referendum që e rrëzoi referendumin e Albinit dhe Vjosës. Në fakt, këto zgjedhje dëshmuan paqëndrueshmërinë e rezultateve nga zgjedhjet e përgjithshme dhe e vunë në dyshim të plotë bazueshmërinë e këtij rezultati”. Isa Mustafa thotë së është fatale që Lëvizja Vetëvendosje dhe lista “Guxo” të mos e fitojnë asnjë komunë. Ai shprehet i bindur se kandidati i LDK-së në Prishtinë, Përparim Rama, do ta mposhtë Arben Vitinë e Lëvizjes Vetëvendosje, po ashtu LDK-ja  do të fitojë edhe në Besianë, ka thënë mes tjerash, Isa Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

Jeffry Hovenier: Nuk i sanksionojmë njerëzit për shkak të veprimtarisë politike, sanksionojmë ata që shkelin ligjin

Jeffry Hovenier: Nuk i sanksionojmë njerëzit për shkak të veprimtarisë politike, sanksionojmë ata që shkelin ligjin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier ka folur edhe për sanksionet ndaj atyre që bëjnë ...