MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa nuk e përjashton mundësinë që Nisma të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse e kalon pragun zgjedhor
Isa Mustafa

Isa Mustafa nuk e përjashton mundësinë që Nisma të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse e kalon pragun zgjedhor

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse  e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë dakordohet partneri kryesor qeverisës Vetëvendosja. Kam simpati për Limajn, e vlerësoj si te dijshëm për politikë. Nëse Nisma i merr votat, unë uroj që ta merr. Janë vota tyre, nuk janë tonat. Mbetet çështje e hapur me Vetëvendosjen a do ta kemi Nismën. Për mua nuk do të kishte problem që ta kemi Nismën në qeveri. Nisma mund të jetë partia e pestë shqiptare që do të jetë pjesë e Parlamentit ët ardhshëm, pasi gjatë rinumërimit të votave ka shënuar ngritje të votave, duke pasur parasysh se do të rinumërohen edhe mbi 500 vendvotime, Nisma gjithsesi se mund ta kalojë pragun prej 5%.

Kontrolloni gjithashtu

Në 19-vjetorin e rënies përkujtohet komandant Mujë Krasniqi, 40 dëshmorët e Pashtrikut dhe 180 dëshmorët e Brigadës 113

Limaj: Mujë Krasniqi ishte një prej komandantëve më të shquar të UÇK-së

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Mujë Krasniqin dhe bashkëluftetarët e tij në ...