KEK
Fillimi / Lajmet / Ish-ambasadori amerikan, Greg Delawie, mirëpret interesimin e kandidatit për kryetar të SHBA-ve, Joe Biden për Kosovën
Ish-ambasadori amerikan, Greg Delawie, mirëpret interesimin e kandidatit për kryetar të SHBA-ve, Joe Biden për Kosovën

Ish-ambasadori amerikan, Greg Delawie, mirëpret interesimin e kandidatit për kryetar të SHBA-ve, Joe Biden për Kosovën

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie ka mirëpritur interesimin e kandidatit për presidenti të Amerikës, Joe Biden, lidhur me çështjen e Kosovës. Përmes një publikimi të bërë në ‘Twitter’, Delawie tha se ndihet i gëzuar të shoh që Biden, i është kthyer çështjes së Kosovës, bazuar në interesat e SHBA-së, në Ballkan. Ndryshe ditë më parë u publikua një dokument i programit të Biden-it, ku flitej për Kosovën dhe Shqipërinë. Ndër të tjerash flitej edhe për pjesëmarrjen e Biden ndër vite për Kosovën dhe planin e tij si kryetar për të zgjidhur çështjen e dialogut Kosovë-Serbi.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Besianës, Naim Fetahu, ka hapur sot ...