KEK
Fillimi / Lajmet / Ish-deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në strukturat e kësaj partie
Ish-deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në strukturat e kësaj partie

Ish-deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në strukturat e kësaj partie

Rasim Selmanaj ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në strukturat e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lajmin e ka dhënë vet Selmanaj. “Nuk kam çfarë të shtojë pos që jam liruar nga strukturat e partisë. Mbetem anëtar i thjeshtë i AAK-së”, tha Selmanaj. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës u radhit në vendin e katërt në zgjedhjet e 14 shkurtit duke marrë 7.57 për qind të votave. Selmanaj në zgjedhjet e 14 shkurtit ishte kandidat për deputetë nga lista e AAK-së. Edhe më parë Selmanaj ka bartur funksione të larta duke qenë kryetar i Deçanit dhe deputet i Kuvendit të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...