KEK
Fillimi / Njoftime / Në 21 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të parë të UÇPMB-së në Kosovën Lindore, komandant Fatmir Ibishi të premten bëhen nderime
Në 21 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të UÇPMB-së në Kosovën Lindore , të premten nderohet, komandant Fatmir Ibishi

Në 21 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të parë të UÇPMB-së në Kosovën Lindore, komandant Fatmir Ibishi të premten bëhen nderime

Organizatata e Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së në Bujanoc njofton familjet e dëshmorëve, invalidë, veteranë dhe populli i Kosovës Lindore më 26.02.2021 ditë e premte bëhen 21 vite nga rënia heroike e dëshmorit të parë nën emblemën e UÇPMB-së në Kosovën Lindore, komandant Fatmir Ibishi. Andaj të nderojmë gjakun e dëshmorit komandant Fatmir Ibishi Në orën 11:00 homazhe tek vendi i rënies në fshatin Konçul. Në orën 13:00 homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Gjilan. Në orën 13:30 homazhe tek busti në fshatin e lindjes në Uglar. Lavdi jetës dhe veprës heroike të dëshmorit Fatmir  Ibishi dhe gjithë dëshmorëve të kombit – thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Nesër në bibliotekën kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, në orën 12.00, mbahet “Ora e Lirisë”

Sot në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, në orën 12.00, mbahet “Ora e Lirisë”

Nesër, më 5 mars, për nder të “Ditës së Dëshmorëve” dhe të Epopesë së Ushtrisë ...