Ish-deputeti i LDK-së mjeku i luftës së UÇK-së, Hatim Baxhaku, nuk është përfshirë në listën për deputetë

Ish-deputeti i LDK-së mjeku i luftës së UÇK-së, Hatim Baxhaku, nuk është përfshirë në listën për deputetë

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hatim Baxhaku, i cili nuk është përfshirë në listën për deputetë për Kuvendin e ardhshëm  ka treguar se është pjesë e LDK-së që nga themelimi i saj, dhe vazhdon të jetë, edhe pse nuk është përfshirë në listën përfundimtare për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit. Baxhaku, që gjatë luftës së Kosovës ka shërbyer si mjek në operacionin “Shigjeta”, thotë se edhe përkundër këtij vendimi, atij nuk i ka mbetur hatri dhe do të vazhdojë të kontribuojë në partinë e tij dhe do t’u del në krah të gjithë kandidatëve për deputetë sepse beson në këtë listë.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Haxhiu: Kaq keq, e kaq tradhtisht si Albin Kurti, nuk ka vepruar as Esat Pashë Toptani

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar ndaj kryeministrit Kurti i cili akuzoi  ish kryeministrat …