Ismet Beqiri

Ismet Beqiri: Donika Gërvalla deshi të hyjë me dhunë në sallën ku mbahej mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, ka thënë se Donika Gërvalla ka dashur  të hyjë me dhunë në sallën ku po mbahej mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, prandaj nuk është lejuar të hyjë brenda. Beqiri la të nënkuptohet se Gërvalla nuk është kryetare e LDK-së, dega në Gjermani pasi që, sipas tij, zgjedhjet në degët e LDK-së në Gjermani dhe Zvicër duhet të përsëriten. Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së është mbledhur sot për të diskutuar për ndryshime në statut por edhe me qëllim për t i dhënë  përkrahje kryeministrit Isa Mustafa për agjendën qeveritare.

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …