leoni

Guterres, dënoi sulmin e Hamasit kundër Izraelit, por shprehet thellësisht i shqetësuar me rrethimin e plotë që ka bërë Rripit të Gazës

Izraeli ka njoftuar se po bëhen përgatitjet përfundimtare për nisjen e sulmit nga toka, deti e ajri

Izraeli ka njoftuar se po bëhen përgatitjet përfundimtare për nisjen e sulmit nga toka, deti e ajri kundër Hamasit në Rripin e Gazës. Izraeli është duke kryer përgatitje për një ofensivë tokësore në Rripin e Gazës të kontrolluar prej Hamasit, pasi u ka kërkuar palestinezëve që jetojnë në atë territor që të largohen në pjesën jugore, në afërsi me Egjiptin. Radio Evropa e Lirë citon këshilltarin e izraelit për Siguri Kombëtare të ketë paralajmëruar grupin militant të Libanit, Hezbollahun, që të mos nisë luftë në veri të Izraelit, duke e kërcënuar me “shkatërrim” të grupit. Autoritetet në Gazë kanë thënë se mbi 2.200 njerëz janë vrarë dhe një çerek i tyre janë fëmijë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Komunitetet janë pasuri për Kosovën, i dimë sfidat që ekzistojnë për bashkëqytetarët tonë romë, ashkali dhe egjiptianë

Kryeministri i Kosovës dhe kryetar i Vetëvendosjes, Albin Kurti, sfidon dhe përçmon opozitën për zgjedhjet e ardhshme

Kryeministri i Kosovës dhe kryetar i Vetëvendosjes, Albin Kurti, sfidon opozitën për zgjedhjet e ardhshme. …