Isa Xhemajlaj dhe Jakup Krasniqi

Jakup Krasniqi: Nuk është befasi nëse Isa Xhemajlaj, fiton qysh në raundin e parë, pa balotazh

Fushata pesëditore për kryetar të Drenasit, është e mjaftueshme për shpalosjen  programeve të kandidatëve, thotë kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi. Ai nuk do të ndihej i befasi nëse kandidati i Nismës, Isa Xhemajlaj, do të fitonte qysh në raundin e parë, pa balotazh, meqë e kaluara e Xhemajlajt e bën atë të pranueshëm dhe të dashur për qytetarët e Drenasit. Krasniqi ka kritikuar pjesëmarrjen e kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi në fushatën për zgjedhjen e kryetarit të Drenasit, duke ia përkujtuar se për shkelje të tilla, Kushtetuesja e kishte larguar nga posti ish kryetarin,  Fatmir Sejdiu.

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …