Fillimi / Lajmet / Jam i etur të bashkëpunoj me secilën komunë dhe të arrij në çdo shtëpi, thotë Albin Kurti pas humbjes së zgjedhjeve vendore
Albin Kurti

Jam i etur të bashkëpunoj me secilën komunë dhe të arrij në çdo shtëpi, thotë Albin Kurti pas humbjes së zgjedhjeve vendore

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka mbajtur një konferencë për gazetarë foli për mbarëvajtjen e këtyre zgjedhjeve. Ai iu ka përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve sa i përket rezultatit të kësaj partie nëpër komuna. Duke folur për kryeqytetin, ai  tha se beson që Arben Vitia do të jetë kryetar i Prishtinës. “Arben Vitia është në garë për Prishtinën ku prin qartazi dhe jo vetëm shpresoj por besoj që ai do të jetë kryetar i kryeqytetit dhe me datën 15 nëntor do ta marrë detyrën aty ku kanë thënë qytetarët e kryeqytetit”, ka deklaruar Kurti. Jam i etur të bashkëpunojë me secilën komunë që vlera tona të përbashkëta të arrijnë në çdo shtëpi.  Kurti mendon se do t i fitojë të gjitha komunat në balotazh dhe do të qëndrojë pranë çdo kryetari komune që dëshiron të bëjë reforma. Kjo është një festë e madhe e demokracisë ka thënë Kurti, pa folur për shkaqet e humbjes në zgjedhjet e djeshme vendore.

Kontrolloni gjithashtu

Armë të fuqishme amerikane por zbarkohen në Ukrainë, ndërsa ambasada në Kiev evakuon personelin

Armë të fuqishme amerikane po zbarkohen në Ukrainë, ndërsa ambasada në Kiev evakuon personelin

Ambasada amerikane, në Ukrainë, ka kërkuar evakuimin e stafit jo esencial të saj në mes ...