leoni

Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg, u deklarua për takimin e sotëm, në Ohër, mes kryeministrit Kurti dhe kryetarit të Serbisë, Vuçiq

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka folur në lidhje me takimin e sotëm të kryeministrit.  Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Ohër. Ai  përmes një postimi ka thënë se pret progres nga palët, pasi sipas tij, ky është çelësi për të ardhmen evropiane dhe euroatlantike të rajonit. Bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian në Ohër janë të rëndësishme dhe unë pres nga Aleksandar Vuçiqi dhe Albin Kurti që të angazhohen në mënyrë konstruktive për të bërë progres. Ky është çelësi për stabilitetin e qëndrueshëm dhe të ardhmen evropiane dhe euroatlantike të rajonit. @NATO_KFOR vazhdon të punojë për një Kosovë stabile dhe paqësore”, ka shkruar Stoltenberg.

Kontrolloni gjithashtu

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit për një armëpushim të menjëhershëm 6-javor

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit palestinez të …