Sinani ING

Kurti Vucic

Në Ohër janë mbajtur takimet e ndara të ndërmjetësuesve me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarin e Serbisë, Vuçiq

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka  filluar takimin me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi, shefin e BE-së, spanjollin Josef Borell dhe emisarin sllovak,  Miroslav Lajcak. Para këtij Takimi shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak,  u takuan me kryetarin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Pas këtyre takimeve do të zhvillohet takimi i përbashkët mes tri palëve. Sipas raportimeve dhe analizave të shumta të atyre që po i përcjellin këto zhvillime duket se as sot nuk do të ketë nënshkrime, pasi këtë e ka bëtë ët qartë, kryetari i Serbisë, Vuçiq, por ndërkohë lidhur me mundësinë e mos nënshkrimit ka folur edhe emisari  amerikan, Gabriel Eskobar.

Kontrolloni gjithashtu

Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit lidhur me Kosovën, e pasqyron fytyrën e vërtetë të kësaj qeverie

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas publikimit të raportit të Departamentiti Amerikan të Shtetit lidhur …