Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Njoftime / Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rilind Bytyqi
Sot varroset trupi i veprimtarit, atdhetarit dhe luftëtari i lirisë, Rilind Bytyçi

Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rilind Bytyqi

Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i lirisë Rilind Bytyqi, lajmin e ka bërë të ditur djali i tij Ilirian Bytyqi. “Të dashur familjarë e miq, me dhimbje të madhe shpirtërore u bëjmë me dije se më 26.06.2019, në ora 18:30 i ati jonë, Rilind Bytyçi ka ndërruar jetë. AKADEMIA për nder jetës së veprimtarit dhe luftëtarit të lirisë Rilind Bytyçi do të mbahet në ora 12:00 tek Biblioteka e Re në Therandë. VARRIMI do të bëhet në fshatin Studençan në ora 14:00 duke filluar me një homazh tek lapidari i dëshmorëve në Studençan”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Ahmeti

Ndahet nga jeta ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Ahmeti

Pas një sëmundje të rëndë, sot në spitalin e Mitrovicës vdiq aktivisti dhe profesori i ...