KEK
Fillimi / Lajmet / Ka përfunduar takimi në mes të kryekuvendarit të Shqipërisë Ilir Meta dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha
Ilir Meta - Lulzim Basha

Ka përfunduar takimi në mes të kryekuvendarit të Shqipërisë Ilir Meta dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha

Ka përfunduar takimi në mes të kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Metës, dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Bashës, në të cilin është diskutuar mbi reformën në drejtësi. Ishte kryetari i Kuvendit ai që ftoi publikisht kreun e PD-së para dy ditësh. Ky takim zgjati rreth dy orë. “Bëj me dije se si kryetar i Kuvendit i kam dërguar sot një ftesë dhe kërkesë zyrtare kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, për t’u takuar me të në çdo kohë, vend dhe në çdo format, por vetëm me një kusht; deri ditën e hënë. Jam i bindur se jemi tashmë të vonuar me kalendarin e reformës për ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi, që nuk është përfshirë për arsye të mosarritjes së kompromisit përfundimtar në Komisionin e Posaçëm të kësaj reformë”, ka thënë Meta. (TCH)

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Nëse konstatojmë që s’mund të arrijmë marrëveshje, do kthehemi tek masat e plota të reciprocitetit

Avdullah Hoti: Nëse konstatojmë që s’mund të arrijmë marrëveshje, do kthehemi tek masat e plota të reciprocitetit

Kryeministri,  Avdullah Hoti, ka deklaruar se Kosova dhe Serbia janë në proces të dialogut dhe ...