Ka vdekur profesori dhe regjisori, Bekim Lumi

Ka vdekur profesori dhe regjisori, Bekim Lumi

Ka vdekur profesori dhe regjisori, Bekim Lumi. Trupi i tij varroset nesër  në varrezat e Prishtinës. Regjisori dhe profesori i njohur i Fakultetit të Arteve në Prishtinë, Bekim Lumi, që prej dy vitesh ishte duke u përballur me sëmundjen e rëndë të kancerit. Lumi numëron dhjetëra shfaqje të realizuara, e që kanë rezultuar të suksesshme. Në 20-vjetorin e krijimtarisë së tij artistike, regjisori Lumi, në qershor të këtij viti dha premierën e shfaqjes së tij të fundit.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …