kek
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Këshilli i Përgjithshëm i AAK-së, me shumicë votash ka votuar për koalicionin parazgjedhor me PSD-në
Këshilli i Përgjithshëm i AAK-së, me shumicë votash ka votuar për koalicionin parazgjedhor me PSD-në

Këshilli i Përgjithshëm i AAK-së, me shumicë votash ka votuar për koalicionin parazgjedhor me PSD-në

Këshilli i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, me shumicë votash ka votuar për koalicionin parazgjedhor me Partinë Socialdemokrate. Këtë e ka konfirmuar lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj. “Ka pas plotë diskutime rreth kësaj por është votuar me shumicë të votave me dy abstenime për marrëveshje për koalicion me PSD-në”, është shprehur Haradinaj. Njëkohësisht, Këshilli Drejtues i AAK-së, që është organi më i lartë drejtues i partisë, e ka mandatuar kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj, për diskutime për zgjerimin eventual të koalicionit parazgjedhor të AAK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj, ka mbajtur ...