Hahn: Duhet të lëmë Kosovën dhe Serbinë të negociojnë vetë, përsa i përket shkëmbimit të territorit

Komisari evropian i Politikës Fqinjësore dhe Negociatave për Zgjerim Johanes Han sot në Beograd

Komisari evropian i Politikës Fqinjësore dhe Negociatave për Zgjerim Johanes Han sot gjatë qëndrimit  në Beograd do të bisedojë me përfaqësuesit serbë dhe së bashku me kryeministrin Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në ceremoninë me rastin e nënshkrimit të Marrëveshjes financiare për mbështetje të transformimit thelbësor të administratës publike serbe. Krahas Vuçiqit, Han do të takohet edhe me ministrin e Punëve të Jashtme Ivica Daciq, si dhe me studentë dhe përfaqësues të bashkësisë akademike, transmeton Tanjug.

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …