Ismail Luma

Komuna e Lypjanit organizon Turnirin tradicional për dëshmorin, Ismail Luma dhe martirët e fshatit Kraishtë

Komuna e Lypjanit do të mbajë  Turnirin tradicional për dëshmorin e kombit, Ismail Adem Luma dhe të martirizuarit e fshatit Kraishtë,  nga forcat serbe, gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.  Turniri fillon me 15 korrik 2016, në orën 17.00, me ndeshjet që pritet të zhvillohen në fushën e sportit në SH.M.F.U.  “Skënderbeu” në Kraishtë. Me këtë ceremoni do të shpërblehen tre vendet e para fituese. Sponsor medial i këtij Turniri është Radio-Kosova e Lirë.

Kontrolloni gjithashtu

Zgjim Hyseni: Kurti nuk do të pranojë një koalicion me PDK-në me një rezultat të ulët të votave

Zgjim Hyseni nga PSD, deklaroi se kryeministri Albin Kurti, edhe gjatë kohës kur ishte në …