kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Komuna e Prizrenit me shoqatat e dala nga lufta organizon aktivitete përkujtimore në 21 vjetorit të Epopesë së Vërrinit
Komuna e Prizrenit me shoqatat e dala nga lufta organizon aktivitete përkujtimore në 21 vjetorit të Epopesë së Vërrinit

Komuna e Prizrenit me shoqatat e dala nga lufta organizon aktivitete përkujtimore në 21 vjetorit të Epopesë së Vërrinit

Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me OVL e UÇK-së dhe shoqatën e Familjeve të Dëshmorëve dhe Invalidëve të UÇK-së organizon aktivitete përkujtimore për nder të 21 vjetorit të Epopesë së Vërrinit.

Agjenda e aktiviteteve:

1 shtator, e diel

10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

11:00 – Homazhe te shtatorja e dëshmorit Xhevat Berisha në Shatërvan

12:00 – Homazhe pranë lapidarit në fshatin Kushnin

12:30 – Homazhe pranë lapidarit në fshatin Lez

Për shkak të distancës nga qyteti, për këtë aktivitet do të ketë transport të organizuar për media nga ana e Komunës. Nisja do të bëhet nga Shtëpia e Bardhë në ora 09:30.

2 shtator, e hënë

10:30 – Homazhe pranë lapidarit në fshatin Hoçë e Qytetit

11:00 – Homazhe pranë lapidarit në fshatin Jeshkovë

11:30 – Homazhe pranë lapidarit në fshatin Lybeqevë (Malësia e Vërrinit)

Për shkak të distancës nga qyteti, për këtë aktivitet do të ketë transport të organizuar për media nga ana e Komunës. Nisja do të bëhet nga Shtëpia e Bardhë në ora 09:50.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga rënia e dëshmorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mjekut të luftës dhe humanistit Dr. Lec Gradicës

21 vjet nga rënia e dëshmorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mjekut të luftës dhe humanistit Dr. Lec Gradicës

Sot bëhen 21 vite nga rënia e mjekut dëshmor Lec Gradica. Për të nderuar veprimtarinë ...