tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Institucionet / Komuna e Skenderajt organizon aktivitete për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Komuna e Skenderajt organizon aktivitete për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës,  Komuna e Skenderajt si çdo vit tjetër organizon një mori aktivitetesh.

Aktivitetet organizohen nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës, Bekim Jashari.

Kjo është agjenda e aktiviteteve të organizuara nga Komuna e Skenderajt me rastin e 12 shkurtit:

17 shkurt, nga ora 09:00 – Homazhe tek shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari, në sheshin ,,Adem Jashari” Skenderaj.

09:30,  Komuna e Skenderajt së bashku me komunën e Drenasit organizon homazhe tek kompleksi Memorial ,,Adem Jashari” në Prekaz.

10:00, Homazhe tek Memoriali i dëshmorëve në Marinë.

11:00, Kuvendi Komunal i Skenderajt mbanë Seancë Solemne për nderë të 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

1300, Manifestimi qendrorë, Program Kulturorë e Artistikë.

15:00, Turneu Kupa e ,,Pavarësisë” në Futboll të Vogël, Gjysmëfinalja dhe Finalja.

Kontrolloni gjithashtu

Dr. Vjollca Kadolli falënderon të gjithë për mbështetjen gjatë vetizolimit të punonjësve shëndetësor në Viti

Drejtoresha e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF), në Viti, Dr. Vjollca Kadolli, ka falënderuar ...