MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Institucionet / KOMUNA E VITISË PËRKUJTON 11 SHTATORIN E SULMEVE TERRORISTE NË SHBA-së

KOMUNA E VITISË PËRKUJTON 11 SHTATORIN E SULMEVE TERRORISTE NË SHBA-së

Në 18 vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001 mbi Kullat Binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë në Nju Jork të ShBA-së, kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor, qytetarë por edhe përfaqësues të KFOR-it Amerikan kanë bërë homazhe dhe kanë ndezur qirinj në Memorialin Richard Holbrooke në Viti. Kjo u bë me qëllim të përkujtimit të viktimave nga ky sulm terrorist. Sipas disa të dhënave në sulmin e 11 shtatorit 2001, që kanë ndodhur në ShBA kanë humbur jetën asokohe rreth 3 mijë persona. Pjesa më e madhe e viktimave ishin civilë të 70 kombësive të ndryshme nga mbar bota, gjithashtu në mesin e viktimave kishte zjarrfikës dhe policë.

Kontrolloni gjithashtu

Vitia  njofton opinionin publik për mbledhjen e –X- të rregullt të Komitetit për Politikë dhe Financa

Njoftohen qytetarët e Komunës së Vitisë se mbledhja e -X- e rregullt e Komiteti për ...