Fillimi / Lajmet / Konfirmohen 110 raste të reja me virusin korona, 2 qytetarë shërohen dhe një i sëmurë e humb jetën
Covid

Konfirmohen 110 raste të reja me virusin korona, 2 qytetarë shërohen dhe një i sëmurë e humb jetën

Një person ka vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit si dhe janë shënuar 110 raste të reja me këtë sëmundje në vendin tonë nga 3.667 testime. Sot janë shëruar 2 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.667. Sa i përket vaksinimit, në 24 orët e fundit janë dhënë 17.322 doza të vaksinës kundër Covid-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 445.650 doza të vaksinës. Deri më sot 155.907 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Kontrolloni gjithashtu

Joe Biden: Agjenda ime nuk është kundër Rusisë apo dikujt tjetër, por është për Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Presidenti amerikan Joe Biden paralajmëron Rusinë për Ukrainën

Kryetari amerikan, Xho Bajden,  u zotua se do ta bëjë shumë të vështirë për kryetarin ...