KEK
Fillimi / Lajmet / Konfirmohen 15 raste të reja me virusin korona, shërohen 11 qytetarë dhe raportohet për një rast të vdekjes
covid

Konfirmohen 15 raste të reja me virusin korona, shërohen 11 qytetarë dhe raportohet për një rast të vdekjes

Në raportin 24-orësh të Ministrisë së Shëndetësisë është regjistruar një viktimë nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 15 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Brenda 24 orëve janë testuar 2.144 persona, ndërsa janë shëruar 11. Kujtojmë se numri i personave të vdekur që nga fillimi i pandemisë është 2.265, i të infektuarve 107.921, derisa të shëruar janë 105.549.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...