mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kosnet: Është koha që Kosova dhe Serbia t’i rikthehen tryezës së bisedimeve
Philip Kosnet

Kosnet: Është koha që Kosova dhe Serbia t’i rikthehen tryezës së bisedimeve

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se është koha që Kosova dhe Serbia të gjejnë një mënyrë për t’u kthyer në tavolinën e negociatave. Duke përkujtuar 50 vjetorin e dërgimit të anijes kozmike amerikane “Apollo” në Hënë, ai ka shkruar se hulumtimi i hapësirës është një arritje e madhe dhe e papërfunduar. Njëjtë është edhe me krijimin e një të ardhmeje paqësore në Tokë. Është koha që Kosova dhe Serbia t’i rikthehen tryezës së bisedimeve, ka shkruar ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett.

Kontrolloni gjithashtu

Limaj thotë se këto nuk janë zgjedhje të radhës, por janë zgjedhje vendimtare për të ardhmen e vendit

Limaj thotë se këto nuk janë zgjedhje të radhës, por janë zgjedhje vendimtare për të ardhmen e vendit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat për kryeministër Nisma-AKR, Fatmir Limaj, ka takuar të shtunën ...