kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Kosova sivjet mund të mbulojë vetëm rreth 20 për qind të nevojave të popullatës me miell
Gruri

Kosova sivjet mund të mbulojë vetëm rreth 20 për qind të nevojave të popullatës me miell

Tahir Tahiri, kryetar i Federatës Sindikale të Bujqve të Kosovës ka thënë se Kosova sivjet mund të mbulojë vetëm rreth 20 për qind të nevojave të popullatës me miell. Sipas tij, Kosova i ka vetëm rreth 30 mijë hektarë të mbjella me grurë e jo 50 mijë, sic thonë zyrtarët e Ministrisë së Bujqësisë. Edhe rendimentet sipas tij nuk pritet të jenë të larta, për shkak të mbjelljes së vonë të grurit dhe problemeve tjera të fermerëve.

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje e LDK takohën sërish sot por kësaj radhe më prezencën e ambasadorëve dhe shefen e Misionit të BE-së

Vetëvendosje e LDK takohën sërish sot por kësaj radhe më prezencën e ambasadorëve dhe shefen e Misionit të BE-së

Ajo çfarë po mban peng mosarritjen e koalicionit është pozita e kryekuvendarit e cila mbahet ...