Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrton vendimet e Gjykatës Supreme

KQZ-ja ka publikuar rezultatet e subjekteve politike nga 99.56% të numërimit të votave

Përderisa kanë mbetur për t’u numëruar edhe 11 vendvotime, nga KQZ-ja bëhet e ditur se  koalicioni PDK-AAK-NISMA ka marrë 237 mijë e 209 vota apo 34,03 për qind të votave, duke u pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje me 188 mijë e 676 vota apo 27,07 për qind, ndërsa koalicioni LDK-AKR-Alternativa ka marrë 179 mijë e 168 vota apo 25,70 përqind. Në zgjedhjet e 11 qershorit kanë qenë 2 mijë e 490 vendvotimeve dhe KQZ-ja po e bënë përditësimin e rezultatit zgjedhor kohë pas kohe.

Kontrolloni gjithashtu

Pagat aktuale në Kosovë nuk mundësojnë jetë të dinjitetshme

Njohësit e fushës së ekonomisë dhe përfaqësues të punëtorëve kanë thënë se pagat aktuale në …