KEK
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli: Nuk i kemi numrat në Kuvend për demarkacionin me Malin e Zi
Veseli

Kryekuvendari Veseli: Nuk i kemi numrat në Kuvend për demarkacionin me Malin e Zi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar për mediet se Koalicioni qeverisës nuk i ka votat për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Me gjithë faktin se sipas tij, miratimi i demarkacionit është në interesin shtetëror të Kosovës, ai e pranon se ka gjasa që kjo çështje të mbetet pezull, ndërsa e lë të hapur mundësinë që rrugëdalja të kërkohet edhe nëpërmjet zgjedhjeve të parakohshme, me kushti që për një gjë të tillë të ketë një marrëveshje politike mes partive kryesore parlamentare. Kryekuvendari ka adresuar kritika edhe ndaj Qeverisë lidhur me ngecjet në procese të ndryshme.

Kontrolloni gjithashtu

Arianit Koci: Gjykata Speciale nuk po respekton as minimalisht Kosovën dhe qytetarët e saj

Arianit Koci: Gjykata Speciale nuk po respekton as minimalisht Kosovën dhe qytetarët e saj

Afati gjashtëmujor për konfirmimin e aktakuzës ndaj kryetarit Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli ...