Kryeministri Albin Kurti, do të ftohet në interpelancë në lidhje me përgjegjësinë e tij në raport me ambasadorin, Martin Berishaj

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë mbledhje. Në rend dite janë shumë  pika të mbetura nga seancat e kaluara dhe caktimi i seancës së re të radhës. Mes pikave të propozuara për seancën e radhës është paraparë edhe interpelanca me kryeministrin, Albin Kurti në lidhje me çështjen: “Përgjegjësia e tij në raport me ambasadorin e Republikës së Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Miroslav Lajçak: Gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor janë në procese të ndryshme të pranimit në BE

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë aktive në Konferencën e …