MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kryeministri, Edi Rama, i ka bërë thirrje kryetarit të Serbisë, Vuçic pas bllokimit të kamionëve me mallra të Kosovës
Edi Rama

Kryeministri, Edi Rama, i ka bërë thirrje kryetarit të Serbisë, Vuçic pas bllokimit të kamionëve me mallra të Kosovës

Kryeministri,  Edi Rama, i ka bërë thirrje Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçic pas bllokimit të kamionëve me mallra të Kosovës. “Prej 24 orësh kamionët me mallra nga Kosova janë bllokuar në kufirin e Serbisë! Linja e gjelbër në rajon s’mund t’i nënshtrohet rregullave të çdo vendi, po veç një rregulli të thjeshtë: Këtë luftë duhet ta fitojmë së bashku duke ndihmuar njëri-tjetrin jo armikun e pakufi!”. Rama  i kujton Vuçiqit se vetëm përmes solidaritetit pa kufi dhe si njerëz të sulmuar nga një armik i egër, ne mund e duhet të fitojmë. “Ju lutem ngrijeni traun për kamionët e le ta bëjmë rajonin tonë shembullin rrezatues të solidaritetit kaq të nevojshëm për ta fituar luftën”, thotë Edi Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri Hoti, sot në Paris ka nënshkruar dy marrëveshje me Francën dhe ka ftuar për vizitë, kryetarin Macron

Kryeministri Hoti, sot në Paris ka nënshkruar dy marrëveshje me Francën dhe ka ftuar për vizitë, kryetarin Macron

Kryetari i Francës, Emmanuel Macron ia ka bërë të ditur kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, ...