Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj është në pritje të PDK-së për t’i propozuar ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë
Kryeministri Haradinaj është në pritje të PDK-sëpër t'i propozuar ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Kryeministri Haradinaj është në pritje të PDK-së për t’i propozuar ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë

Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë ka mbetur pa ministër që kur është larguar nga kjo pozitë Besim Beqaj. Për propozimin e ministrit të ri ka folur të enjten kryeministri Ramush Haradinaj, i cili ka thënë se është në pritje të partnerit të koalicionit të PDK-së që ta propozojë emrin e ri se kush do ta zëvendësojë Besim Beqajn. “Propozimi pritet të vijë nga Partia Demokratike e Kosovës. Kurdo që ata kanë një propozim unë do ta shqyrtoj. Deri më tani nuk ka ndonjë propozim. Unë kam interes për t’i emëruar ministrat edhe për shkak të kuorumit. Sa më shpejt që ndodh do të ishte një gjë e mirë”, ka thënë Haradinaj në konferencën e së enjtes pas mbledhjes së Qeverisë.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...