Fillimi / Lajmet / Kryeministri, Kurti, ka pritur në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, me të cilët ka biseduar për situatën në kufi me Serbinë
Kryeministri, Kurti, ka pritur në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, me të cilët ka biseduar për situatën në kufi me Serbinë

Kryeministri, Kurti, ka pritur në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, me të cilët ka biseduar për situatën në kufi me Serbinë

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it. Takimi më mes të Kurtit dhe ambasadorëve tashmë ka përfunduar. Ky takim siç duket ka ardhur si rezultat i vendosjes së reciprocitetit për targa të vendosur dje nga Qeveria e Kosovës, pasi  dje  forcat policore  të vendit u vendosën në pikën kufitare Jarinje-Bërnjak për të zbatuar vendimin e reciprocitetit me Serbinë. Sipas këtij vendimi, veturat me targa të Serbisë nuk do të mund të hyjnë në territorin e Kosovës, dhe të njëjtit duhet të pajisen me targa të përkohshme “RKS”. Për marrjen e targave të përkohshme duhet të paguajnë 5 euro dhe vlefshmëria e tyre është 60 ditë.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i dorëzoi një kërkesë Avokati i Popullit për ta shqyrtuar shkarkimin e saj nga Vjosa Osmani

Ish kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka i ka dorëzuar një kërkesë Avokatit të  Popullit për ...