leoni

Kryetari Aliu uron besimtarët Islam me rastin e Kurban Bajramit

Kryetari i komunës së Ferizajt Agim Aliu, i ka uruar të gjithë besimtarët e besimit Islam me rastin e Kurban Bajramit, ai ndër të tjera tha:

Të dashur bashkëqytetarë të besimit islam!

Në këtë ditë të sakrificës për Krijuesin, dëshirëplotë që zemrat tuaja e më të dashurve tuaj të jenë të gëzuara, me devotshmërinë, solidaritetin për njëri-tjetrin, mirësinë që burim ka besimin, ju uroj shëndet e mbarësi, për ju dhe familjet tuaja në Festën e Kurban Bajramit.

Me fat, Kurban Bajrami!

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Ramosaj priti në takim Rektorin e Universitetit “Haxhi Zeka” në Pejë dhe disa profesorë nga Universiteti i Maltës

Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, priti në takim Rektorin e Universitetit “Haxhi Zeka” …