KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se situata në Deçan është pothuajse alarmante
Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se situata në Deçan është pothuajse alarmante

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se situata në Deçan është pothuajse alarmante, ndërkohë kryeministri Kurti po merr pjesë në simpoziumin e partive të majta në Greqi. Ai ka thënë se është e pabesueshme që Kurti vazhdon qëndrimin në Athinë përkundër situatës në Deçan. Njoftimet nga Deçani janë shqetësuese dhe flasin për një gjendje të rëndë të shëndetit të qytetarëve. Situata është pothuajse alarmante.  Haradinaj i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti të kthehet e të merret me problemet e vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...