KEK
Fillimi / Lajmet / Aleksandër Vuçiq: Do të shkoj në Bruksel për të vazhduar dialogun më 19 korrik, me besimin më të mirë
Vuçiq

Aleksandër Vuçiq: Do të shkoj në Bruksel për të vazhduar dialogun më 19 korrik, me besimin më të mirë

Kryetari i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka  deklaruar  se delegacioni për bisedime me Kosovës do të shkojë në Bruksel për të vazhduar dialogun më 19 korrik, “me besimin më të mirë, dhe për të diskutuar dhe zgjidhur probleme specifike”. I pyetur se çfarë pret nga negociatat e reja në Bruksel ku do të ballafaqohet për herë të dytë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ai ka thënë se beson që  përparimi është i nevojshëm. Vuçiqi ka vënë në dukje se dialogu është i rëndësishëm për Serbinë, sepse sipas tij,  kur të përparojnë në këtë proces do t’i sjellin investitorët më lehtë dhe më shpejt.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...