KEK
Fillimi / Lajmet / PSD-ja ka zhvilluar një aktivitet para objektit të Qeverisë për ta kundërshtuar qeverisjen Kurti
PSD

PSD-ja ka zhvilluar një aktivitet para objektit të Qeverisë për ta kundërshtuar qeverisjen Kurti

Partia Socialdemokrate e Kosovës, ka zhvilluar sot një aktivitet para objektit të Qeverisë për të kundërshtuar qeverisjen e kryeministrit Kurti. Kjo parti ka lëshuar disa balona në ajër me premtimet e Kurtit, për të cilat thanë se i shërbyen për të marrë pushtetin.  “Negociatat kanë rifilluar pas sa kohësh, aty ku kanë mbetur. Për më tepër, Besnik Bislimi pranon se janë pajtuar me të gjitha marrëveshjet, përveç atë për targat KS. Ajo çka dallohet nga ky proces është tentimi për ndërrim të terminologjisë, ndërrim të tonit dhe të ritmit, por jo edhe të procesit. Sepse në të kundërtën do të kishim dëgjuar për një projekt alternativ, si propozim i Albin Kurtit Kurti. Në vend të një përpjekjeje politike për përmbylljen e çështjes me Serbinë dhe hapjen e mundësive të reja zhvillimi, kemi bunkerizim të pushtetit të ri.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...