KEK
Fillimi / Lajmet / Përparim Kryeziu: Shpenzimet e udhëtimit dhe të qëndrimit për Kurtin e bashkëshorten e tij mbulohen nga Greqia
Përparim Kryeziu: Shpenzimet e udhëtimit dhe të qëndrimit për Kurtin e bashkëshorten e tij mbulohen nga Greqia

Përparim Kryeziu: Shpenzimet e udhëtimit dhe të qëndrimit për Kurtin e bashkëshorten e tij mbulohen nga Greqia

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu ka arsyetuar vizitën e kryeministrit Albin Kurti në Greqi, duke thënë se po merr pjesë në dy konferenca të rëndësishme, pavarësisht në Deçan janë helmuar mbi një mijë e pesëqind qytetarë. Ai ka shkruar se gjatë qëndrimit në dy konferenca atje, kryeministri Kurti zhvilloi takime të shumta me përfaqësues të lartë qeveritarë dhe politikë por edhe bashkëshortja e kryeministrit e cila merr pjesë në njërin nga panelet e simpoziumit. Shpenzimet e udhëtimit dhe të akomodimit për Albin Kurtin mbulohen nga organizatori. Kohë më parë më 9 korrik, Kurti ishte pjesëmarrës në tryezën e rrumbullakët të organizuar nga “The Economist” dhe Qeveria e Greqisë. Tani ai po merr pjesë në Simpoziumin SYMI.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...