kek
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli po qëndron në New York
Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli po qëndron në New York

Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli po qëndron në New York

Gjatë qëndrimit në Nju Jork, kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli ka bërë të ditur se do të zhvillojë takime me krerë shtetesh dhe ministra të punëve të jashtme për të fuqizuar marrëdhëniet e Kosovës me këto shtete. “Sapo arrita në Në York për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Ditëve të ardhshme do të zhvilloj takime të rëndësishme me krerë shtetesh dhe ministra të punëve të jashtme për të fuqizuar marrëdhëniet e Kosovës me këto vende dhe për të forcuar pozitën ndërkombëtare të Kosovës. Në këtë kohë interesi i Kosovës është mbi të gjitha për ta bërë vendin tonë më të fortë dhe me të integruar”, ka shkruar Pacolli. Kryeministri Edi Rama ka anuluar udhëtimin e tij për në SHBA para pak orësh, pas tërmeteve që goditën Shqipërinë.

Kontrolloni gjithashtu

Stevo Pendarovski: Maqedonia e para që do të pësojë nga e ashtuquajturat “stuhi rajonale"

Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dërguar letër falënderuese Senatit amerikan

Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski i ka dërguar letër falënderuese Senatit amerikan për ...