MIT
valamobile
akp deri me 5 maj
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka biseduar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk
Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka biseduar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka biseduar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave dhe për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Thaçi e ka falënderuar presidentin Tusk për mbështetjen që BE-ja i ka dhënë Kosovës në dy dekadat e fundit. Ai ka theksuar se rajoni po vazhdon të jetë në një Status Quo të vështirë, e cila po ngadalëson shumë procese. “Zgjidhja e të gjitha mosmarrëveshjeve ndërmjet shteteve të Ballkanit Perëndimor dhe një qartësi, dinamikë dhe zotim më i madh i BE-së për perspektiven e vendeve të Ballkanit Perëndimor, janë përgjigja më e mirë ndaj këtij stagnimi”, u shpreh u shpreh kryetari, Hashim  Thaçi.

 

Kontrolloni gjithashtu

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës mbahet Akademi në 30 vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës u mbajt Akademi në 30-vjetorin e Konferencës së parë të OMLK-LPK-së

Shoqëria “Lëvizja” ka organizuar sot në Institutin Albanologjik të Prishtinës Akademi jubilare me rastin e ...