Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli kërkon nga qytetarët respektimin sa më shumë të rregullave të sigurisë rrugore
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli kërkon nga qytetarët respektimin sa më shumë të rregullave të sigurisë rrugore

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli kërkon nga qytetarët respektimin sa më shumë të rregullave të sigurisë rrugore

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë thirrje që të respektohen sa më shumë rregullat e sigurisë rrugore. “Ditëve të fundit mediat janë mbushur me lajme të hidhura për aksidente fatale nëpër rrugët e Kosovës. Sipas Policisë së Kosovës, 52 persona kanë humbur jetën që nga janari i vitit 2019 si pasojë e aksidenteve rrugore, kurse qindra të tjerë janë lënduar. Prandaj miq të dashur, ju bëj thirrje që të respektoni sa më shumë rregullat e sigurisë rrugore”, ka shkruar Veseli. “Ju lutem të ulni shpejtësinë, vendosni rripin e sigurimit, shmangni përdorimin e telefonave mobil dhe ajo që është më e rëndësishme, mos pini kur keni për të vozitur”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve të kombit, Ismet Jashari Kumanova, Gani Kastrati Afrim Buçaj, ...