KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari me nënkryetarin, Nuredin Lushtakun, vizituan familjen e kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati
Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari me Nuredin Lushtakun, kanë vizituar familjen e kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari me nënkryetarin, Nuredin Lushtakun, vizituan familjen e kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, bashkë me nënkryetarin e komunës, Nuredin Lushtakun, kanë vizituar familjen e kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit, i cili të premten është arrestuar nga Prokuroria e Gjykatës Speciale dhe është dërguar në Hagë.  Vizituam  bacën Avdullah, i cili pavarësisht sfidave që ka kaluar ende mbetet i fortë dhe krenar me luftën dhe sakrificën e djalit të tij Hysniut dhe shokëve të tij. Biseduam rreth situatës në vend, arrestimit të kryetarit Gucati dhe bashkëluftëtarëve të tij si dhe shprehëm bindjen tonë të thellë se edhe kësaj radhe luftëtarët e lirisë do të dëshmojnë luftën e drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe popullit tonë liridashës, tha mes tjerash Bekim Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

Pa zbardhjen e fatit të personave të zhdukur gjatë luftës nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë

Pa zbardhjen e fatit të personave të zhdukur në luftë nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë

Pa kapitullin për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë, nuk ...