Volodymyr

Kryetari i Ukrainës, Vladimir Zelensky ka shkarkuar krerët e shërbimeve të sigurisë në katër departamente rajonale

Sipas dekreteve të publikuara në uebfaqen e zyrës së presidentit ukrainas, Serhij Zajats u shkarkua nga posti i të parit të administratës kryesore të SBU-së në rajonin e Kievit. Gjithashtu, u shkarkua edhe Jurij  Borejçuk nga posti i kreut të administratës kryesore të SBU-së në rajonin e Ternopilit. Artem Bondarenko është transferuar nga posti i kreut të administratës kryesore të SBU-së në rajonin e Lviv atë të Kievit. Nuk është hera e parë që Zelensky shkarkon apo ua ndërron postet krerëve të organeve të sigurisë. Një prej arsyeve është frika e madhe se mund t’i kenë dhënë informacione shërbimeve ruse.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …