KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi ka biseduar me përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini
Kryetari Thaçi i propozon Kuvendit dekretin për shpallen e gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë

Kryetari Thaçi ka biseduar me përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi në kuadër të Konferencës së Sigurisë së Mynihut ka takuar Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ku kanë diskutuar për zhvillimet në Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor. Ata po ashtu kanë biseduar se kur qytetarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza. ”Në kuadër të Konferencës së Sigurisë së Mynihut takova edhe Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, zonjën Mogherini, me të cilën biseduam për zhvillimet në Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor.U pajtuam se Kosova ka bërë hapa të mëdhenj në politikë, ekonomi dhe sundim të ligjit, ndërsa në rajon është promovuese e paqes dhe dialogut.

Kontrolloni gjithashtu

Berat Rukiqi: Shqetësuese mbetet konkurrenca jo lojolaje dhe mungesa e fuqisë punëtore në këtë kohë

Berat Rukiqi: Shqetësuese mbetet konkurrenca jo lojolaje dhe mungesa e fuqisë punëtore në këtë kohë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi thekson se të gjithë indikatorët tregojnë se ...