KEK
Fillimi / Lajmet / Askush nga liderët e opozitës nuk ka pranuar të takohet me kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçi
Hashim Thaçi

Askush nga liderët e opozitës nuk ka pranuar të takohet me kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçi

Askush nga opozita nuk do të shkojë sot në takimin që i ka ftuar kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, me qëllim për të diskutuar lidhur me  reformën zgjedhore. Pas AAK-së, Vetëvendosjes edhe Nisma për Kosovë e ka konfirmuar refuzimin e ftesës. Bilall Sherifi nga kjo parti ka thënë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje. Ai më tej ka thënë se reforma e thellë dhe e duhur zgjedhore mund dhe do të bëhet vetëm pas zgjedhjeve, prej ku do të dalë legjislatura e re.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu: Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për lirimin nga puna të grave shtatëzëna nga institicionet publike edhe ato private

Albulena Haxhiu: Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për lirimin nga puna të gjitha grave shtatëzëna

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka bërë me dije se Qeveria ka marrë vendim për ...