MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kryetari, Thaçi, kërkoi nga Kuvendi që ta formojë sa më shpejt Qeverinë e re, e cila do të drejtohet nga Avdullah Hoti
Thaçi

Kryetari, Thaçi, kërkoi nga Kuvendi që ta formojë sa më shpejt Qeverinë e re, e cila do të drejtohet nga Avdullah Hoti

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Kuvendi që ta formojë sa më shpejt Qeverinë e re, e cila pritet të drejtohet nga Avdullah Hoti. Thaçi në një konferencë për medie, pas publikimit të aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me dekretin e tij për mandatarin për formimin e qeverisë, ka ftuar të gjitha partitë politike që ta respektojnë këtë aktgjykim. Ai ka thënë se Kosova nuk e ka luksin që të funksionojë pa institucione stabile. Në këtë kontekst, ai ka kërkuar që institucionet e reja të angazhohen maksimalisht në rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës, pas pandemisë së virusit korona.

Kontrolloni gjithashtu

Bashkësia e  bizneseve dhe qytetarët kërkojnë shtyrjen e kësteve të kredisë

Bashkësia e  bizneseve dhe qytetarët po kërkojnë shtyrjen e kësteve të kredisë edhe për tre ...