Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Kurti: Grenellin e kam shikuar në sy dhe i kam thënë se nuk e heq taksen pa reciprocitet
Albin Kurti: Nuk do ta bëjë pranim-dorëzimin sepse nuk mund ta pranojë Avdullah Hotin, atë e shkarkova

Kurti: Grenellin e kam shikuar në sy dhe i kam thënë se nuk e heq taksen pa reciprocitet

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se e ka takuar dy herë Emisarin special, Richard Grenell, të cilit  asnjëherë nuk i ka thënë se e heq tarifën pa reciprocitet, ndaj mallrave serbe. ”Me ambasadorin amerikan në Berlin, Richard Grenell, jam takuar dy herë. Takimi i parë ishte më 9 tetor 2019, në ora 13:45, në Ambasadën e ShBA-ve në Prishtinë. Takimi i dytë ishte më 23 janar 2020, në ora 10:30, në selinë qendrore të LVV. Në takimin e parë me mua ishte Glauk Konjufca. Në takimin e dytë me mua ishin z. Glauk Konjufca dhe znj. Fitore Pacolli-Dalipi. Të dy herët, Grenell e kam shikuar në sy. Por, asnjëherë nuk i kam thënë që do ta heqim tarifën 100% pa reciprocitet. (TV-Klan)

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi: Nuk do të bashkëpunojë me Miroslav Lajcak, për shkak se ai nuk e njeh shtetin e Kosovës

Kryetari Thaçi: Nuk do të bashkëpunojë me Miroslav Lajcak, për shkak se ai nuk e njeh shtetin e Kosovës

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se çështja e dialogut me Serbinë nuk duhet ...