mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme për situatën aktuale e shqiptarëve në Kosovën Lindore
Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme për situatën aktuale e shqiptarëve në Kosovën Lindore

Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme për situatën aktuale e shqiptarëve në Kosovën Lindore

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme me të vetmin pikë të rendit të ditës, situatën aktuale e shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Seanca është paraparë që të fillojë në orën 11:00, dhe do të diskutohet edhe për angazhimin e institucioneve të Republikës së Kosovës për të drejtat dhe vështirësitë e tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Eurodeputetja Tanja Fajon thotë se duhet të revokohet taksa e vendosur nga Kosova për produktet serbe e boshnjake

Eurodeputetja Tanja Fajon thotë se duhet të revokohet taksa e vendosur nga Kosova për produktet serbe e boshnjake

Eurodeputetja sllovene, Tanja Fajon derisa ka folur për dialogun që ka mbetur pezull tash e ...