Kuvendi i komunës së Prishtinës, miraton rezolutën e përbashkët, për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt

Kuvendi i komunës së Prishtinës, miraton rezolutën e përbashkët, për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt

Sot mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Prishtinës, ku pikë e vetme e rendit të ditës është miratimi i rezolutës së përbashkët, për rastin e ndalimit të Ramush Haradinajt. Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është ndaluar më 4 janar nga policia franceze në bazë të një flet-arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004. Atij i është caktuar masa e ndalimit deri në një vendim tjetër, i cili pritet të merret shumë shpejt.

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …