vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Ky dënim nga Gjykata Themelore është kryekëput politik, thotë Visar Ymeri
Visar Ymeri

Ky dënim nga Gjykata Themelore është kryekëput politik, thotë Visar Ymeri

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri në një konferencë për media e ka quajtur dënimin e aktivistëve e ka quajtur dënim me motive politike. Ky dënim nga Gjykata Themelore është kryekëput politik. Dënimi si i tillë  synon të mbulojë vdekjen në Burgun e Prizrenit të Astrit Deharit, ndërsa synimi kryesor i këtij dënimi është që të dëmtohet Lëvizja Vetëvendosje në procesin e zgjedhjeve, por do të dalim edhe më të fortë, ka thënë Visar Ymeri.

Kontrolloni gjithashtu

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Sot në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”  në Lypjan, është përuruar libri: “Januz Bajçica me ...