akp deri me 5 maj
MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
valamobile
Fillimi / Lajmet / Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron organizimin e protestave për ta kundërshtuar platformën për dialogun
Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron edhe protesta për ta kundërshtuar platformën për dialogun

Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron organizimin e protestave për ta kundërshtuar platformën për dialogun

Kuvendi i Kosovës dje në një seancë të jashtëzakonshme ka miratuar platformën për dialogun, të cilën e kundërshtoi opozita. Deputetja Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka thotë se këtë platformë do ta dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese. “Ne e kemi kundërshtuar edhe rezolutën e votuar në Kuvendin e Republikës së Kosovës, edhe projektligjin për dialogun, dhe jemi duke punuar me intensitet të lartë për ta dërguar në Gjykatën Kushtetuese”, ka thënë ajo. Haxhiu thekson se njohja nga Serbia do të duhej të jetë parakusht për të hyrë në negociata. Ndër të tjera ajo ka paralajmëruar edhe protesta për këtë platformë, duke thënë se nuk e shohin vetëm Gjykatën Kushtetuese institucion në të cilin do ta bëjnë kundërshtimin për këtë platformë.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...